Форум служит местом профессионального общения участников украинского рынка ценных бумаг - торговцев
и их клиентов. Здесь каждый может задать интересующие его вопросы и получить на них
квалифицированные ответы.
Добрый день. Извиняюсь, что создаю еще одну ветку, но планирую в ней отдельно вести письма, которые направляю в Интернет-приемную ГКЦБФР и публиковать полученные оттуда комментарии.
Вельмишановний Дмитро Тевелєв, повідомляю вас про вкрай вороже ставлення інвесторів до рішення ГКЦБФР №560 від 20.05.2010 щодо зупинки торгів та заборону угод купівлі-продажу акцій Ясинівського коксохіма на 12 місяців.
Настрої інвесторів, яких ця постанова, нібито, "захищає", дуже добре відображає наступний пост (приводжу мовою орігіналу):
"27 мая 2011 года будет внесен в историю Фондового рынкаУкраины. Сегодня знаковый день – беззаконие и мнипуляции на Фондовом рынке Укрины достигли предела – сообщество проф участников рынка и частных инвесторов сегодня взорвала новость об остановке на год !!! торгов акциями Ясиновского коксохимического завода (тикер ЯСК)
Решение было якобы принято 20 мая по запросу неизвестного депутата, приводим выдержку из Интерфакса:
Киев. 27 мая. ИНТЕРФАКС-УКРАИНА – "Комиссия приостановила обращение акций по решению суда", – сообщил агентству "Интерфакс-Украина" в пятницу вечером по телефону глава Комиссии Дмитрий Тевелев.
По его словам, соответствующие решения ГКЦБФР приняла еще 20 мая и в трехдневный срок об этом были уведомлены депозитарии, хранители и регистраторы.
Решения Комиссии от 20 мая опубликованы в "Ведомостях ГКЦБФР" от 24 мая. Согласно им, они приняты на основании обращения народного депутата, имя которого не называется, с целью защиты интересов государства и инвесторов.
Речь идет о ПАО "Шахтоуправление "Покровское", ПАО "Ясиновский КХЗ", ПАО "Макеевский КХЗ", ОАО "Донецкий металлургический завод", ЗАО "Донецксталь", ПАО "Донецкий электротехнический завод", ОАО "Винтер", ЧАО "Племенной завод "Малиновка", ЗАО "Лизинговая компания "Укринкомлиз", ЗАО "Макеевкокс", ЗАО "Красноармейское автопредприятие "Укрбуд" и ОАО "Лактис".
В то же время в ВДЦБ агентству сообщили, что не получали официального уведомления ГКЦБФР об остановке обращения этих ценных бумаг и будут решать этот вопрос с утра в понедельник.
"Украинская биржа" так же продолжала обслуживать операции с акциями шахтоуправления "Покровское" и Ясиновского КХЗ в пятницу, а временная приостановка торгов бумагами шахтоуправления "Покровское" была вызвана резким падением их курса. В целом по итогам дня эти акции потеряли соответственно 45,22% и 35,12%.
По итогу защита интересов инвесторов вылилась многомилионными убытками этих самых инвесторов, снова властьимущие структуры прикрываясь интересами народа делает свои темные делишки. Осбо циничными эти манипуляции выглядят в свете последних заявлений Премьер минстра Украины о развитии отечественного фондового рынка, Такими действиями государство отпугивает не только иностранных инвесторов но и убивает те зачатки частного национального инвестирования, которое появилось последний год. Обсуждение сложившейся ситуации идет на многих инвестфорумах, оценки частных инвесторов данного «решения» цензуре не поддаются , вывод один это убьет фондовый рынок Украины.
У зв"язку з цим від імені фондового суспільства міноритарних акціонерів та інвесторів-физ-осіб, прошу пояснити наступні пункти цього рішення:
1. Який депутат зробив запит? 2. Які з пунктів того запиту свідчили про те, що інтересам держави/інвесторів щось загрожує? 3. Як зупинка торгів на 1 рік захищає мої інтереси, як інвестора, якщо я весь цей час не зможу використати своє право власності на акції та не буду мати з них ніякої вигоди? Або ви примусите емітента виплатити дивіденди за цей строк? 4. Оприлюднити аргументи, якими ДКЦПФР обгрунтувала необхідність зупинки торгів на 12 місяців.
Дане повідомлення було відправлене відвідувачем офіційного веб-порталу ДКЦПФР за допомогою сторінки 'Інтернет приймальня' (http://www.ssmsc.gov.ua/Reception.aspx)
Питання до посадової особи: Голова Комісії
Текст питання: Добрий день. Згідно до нещодавно прийнятого закону, укладання угод які мають маніпулятивний характер, а саме
"— надання заявки на купівлю або продаж ЦП, які надають або можуть надавати уявлення щодо ціни, що призводить до встановлення інших цін, ніж ті, що існували б за відсутності таких операцій або заявок;" Має переслідуватись Законом. 19 травня о 15:35 хтось виставляв заявки на купівлю/продаж акцій Укртелекому у обсязі 200 000 штук, та одразу купляв цей обєм, через хвилину операція повторювалась (див. картинку з терміналу)
http://fotohost.org/preview/a15f9275.jpg
як можна побачити, ці операції призводять до завищення обємів торгів та вводять в оману учасників. Прошу запросити в Українською Біржі інформацію щодо брокера, який виконував ці угоди, та покарати винних згідно до закону. З повагою, Ляшенко Сергій
Доброго дня! Ваша інформація прийнята до розгляду та відповідного реагування.
только теперь проблема внутриспредовых сделок и накручивания объемов вышла далеко на второй план.
20.05.2011 р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийняті рішення № 553-564 щодо зупинення клірингу, укладання договорів купівлі-продажу цінних паперів, внесення змін до системи реєстру власників іменних цінних паперів та до системи депозитарного обліку цінних паперів 12 акціонерних товариств Концерну «Енерго».
Прийняття даних рішень було здійснено з метою локалізації та ліквідації корпоративного конфлікту та попередження порушення прав акціонерів, про що свідчили факти, викладені у зверненні до Комісії народного депутата України Д. Шпенова.
Рішення Комісії № 553-564 від 20.05.2011 р. опубліковані в газеті «Відомості Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку» від 24.05.2011 р. № 94, а також направлені учасникам ринку цінних паперів.
Можливість прийняття Комісією відповідних рішень передбачена ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Відповідно до п.п. 16) та 30) ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема:
- призначати тимчасово (до двох місяців) керівників фондових бірж, депозитаріїв та інших установ інфраструктури фондового ринку, зупиняти або припиняти допуск цінних паперів на фондові біржі або торгівлю ними на будь-якій фондовій біржі, зупиняти кліринг та укладення договорів купівлі-продажу цінних паперів на фондових біржах на певний термін для захисту держави, інвесторів;
- для захисту інтересів держави та інвесторів у цінні папери зупиняти на підставі рішення Комісії внесення змін до системи реєстру власників іменних цінних паперів або до системи депозитарного обліку щодо цінних паперів певного емітента або певного власника на строк до усунення порушень, що стали підставою для прийняття такого рішення.
Звертаємо увагу, що вищевказані пункти ст. 8 містять в собі (мають в сукупності) декілька дій, які Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, з метою захисту держави, інвесторів, має право здійснити, тому, з метою однозначного підходу до даних пунктів в описовій частині даного рішення Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку конкретизувала, на які саме дії та на який термін встановлена заборона.
Відповідні рішення Комісії можуть бути переглянуті або скасовані до закінчення терміну їх дії у випадку усунення підстав їх прийняття.*
tendrad
Стаж: 15 лет 6 месяцев Откуда: Одесса Сообщений: 360