Украинская биржа
Индекс UX Фьючерсный контракт на Индекс украинских акций  ПоискПоиск  ПравилаПравила  ПользователиПользователи  ПрофильПрофиль  РегистрацияРегистрация  ВходВход
Форум «Срочный рынок»
Этот форум служит местом общения участников срочного рынка и всех тех, кого этот рынок интересует.
Как торгуется большими объёмами?
Модераторы: ara, Комиссаров Евгений
Новая тема   Ответить на тему
 Предыдущая тема :: Следующая тема 
 Автор  Сообщение 
sff
Стаж: 11 лет 3 месяца
Сообщений: 3
Сб Сен 20, 2014 18:50 Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
Всем здравствуйте. Я хочу прощупать наш фьючерсный рынок (на индекс УБ) на возможность работы большими объёмами.
А именно, интересует изменение цены, которое произойдёт в результате единовременной покупки ( продажи) 1000 контрактов, 500 контрактов. Вы можете сказать, что мне нужно посмотреть окно котировок, но оно мне даёт печальную картину. Получается просадка свыше 5 пунктов, что убивает все мои торговые стратегии не часовиках и дневках.
Может не всё так печально, а единички в окне котировок-это скрытые заявки, т.наз. айсберги, которые примут любой объём? Поделитесь, пожалуйста своим торговым опытом. 
 
Wit
Стаж: 12 лет 4 месяца
Сообщений: 110
Сб Сен 20, 2014 19:53 (спустя 1 час 3 минуты) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
Нету там айсбергов. Только белые медведи на льдинах. 
 
EugeneHoldem
Стаж: 9 лет 7 месяцев
Сообщений: 24
Пн Сен 22, 2014 04:12 (спустя 1 день 9 часов) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
На УБ неможна ставити скриті лоти ( і спеціаліста нема і толком маркет мейкера нема), але я думаю принцип айсберга можна зробити роботом 
 
EugeneHoldem
Стаж: 9 лет 7 месяцев
Сообщений: 24
Вт Сен 30, 2014 02:10 (спустя 9 дней 7 часов) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
https://www.youtube.com/watch?v=cxXwF_xmTHY 
 
adiosamigos
Стаж: 13 лет 8 месяцев
Сообщений: 161
Пт Окт 10, 2014 17:03 (спустя 19 дней 22 часа) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
Ви не туди попали , керівництво УБ робить все для того щоб наша біржа була біржою для студентів , про це говорить і вартість контракту 200 грн (куди ви хочете влити великий обєм ?), і комісія 1 грн за контракт в той час як вартість тіку 10 коп ( ніякий алготрейдер сюди також не полізе) , такий контракт нецікаво торгувати нікому!!!
Навіть студенти і ті вже давно звідси всі повтікали. 
 
Последний раз редактировалось автором 10.10.2014 17:11, всего редактировалось 1 раз
EugeneHoldem
Стаж: 9 лет 7 месяцев
Сообщений: 24
Чт Окт 16, 2014 15:16 (спустя 25 дней 20 часов) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
zeves, не ображайтесь, але ви вже гірше Балашова - на будь-яке питання одна відповідь: хренове керівництво, дешевий фючерс

До речі часто бачу ситуацію коли на мінутній свічці проходять об"єми по 500 контрактів, при чому протилежні заявки не видно в стакані, вони підставляються в момент імпульсу (переважно 63-68 шт.), це робота ММ чи шпекулянтів через плазу непонятно .

sff, ви праві менше 5 пунктів в сторону тренда змістити ціну при наборі не вийде 
 
adiosamigos
Стаж: 13 лет 8 месяцев
Сообщений: 161
Чт Окт 16, 2014 16:45 (спустя 25 дней 21 час) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
EugeneHoldem писал(а):
zeves, не ображайтесь, але ви вже гірше Балашова - на будь-яке питання одна відповідь: хренове керівництво, дешевий фючерс 

Я хочу торгувати на Українській біржі , а не там де приходиться, тому й висловлюю свої думки , крім того я аргументую все що кажу.
В свій час я орендував прямий канал на біржу, тепер позу набрати просто не реально, так само і всі мої знайомі хто колись торгував на УБ вже давно повтікали звідси, якраз через брак ліквідності, давайте тоді скажемо що керівництво супер , а винні у всьому двірники з жеку, сміх крізь сльози.
Часи змінилися , потрібні і на біржі зміни ...

EugeneHoldem писал(а):

До речі часто бачу ситуацію коли на мінутній свічці проходять об"єми по 500 контрактів, при чому протилежні заявки не видно в стакані, вони підставляються в момент імпульсу (переважно 63-68 шт.), це робота ММ чи шпекулянтів через плазу непонятно . 

Звичайний перелив з рахунку на рахунок, або у власних цілях , або щоб показати хоть якісь обороти для УБ.

EugeneHoldem писал(а):
ви праві менше 5 пунктів в сторону тренда змістити ціну при наборі не вийде 

Тому й агітую за дорожчий фьюч Smile, і дійсно вірю що це буде першим кроком до відродження. 
 
Последний раз редактировалось автором 16.10.2014 17:45, всего редактировалось 11 раз
EugeneHoldem
Стаж: 9 лет 7 месяцев
Сообщений: 24
Чт Окт 16, 2014 17:44 (спустя 25 дней 22 часа) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
zevs, і як ви собі являете стакан такого фючерса:

__ 11900,00_ 2
__ 11800,00 _1
__ 11700,00 _1

1_ 11500,00
1 _11000,00
5 _9500,00


я так уявляю, ви хочете таке торгувати ?  
 
Последний раз редактировалось автором 16.10.2014 17:52, всего редактировалось 4 раза
adiosamigos
Стаж: 13 лет 8 месяцев
Сообщений: 161
Пт Окт 17, 2014 11:43 (спустя 26 дней 16 часов) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
Чому ви спред зобразили в 200 грн, мін крок ціни жеж буде 1 грн, комісія залишиться та ж , це дозволить роботам спредерам заробляти навіть на одному тіку, можна буде захеджити позу в фьючі корзиною акцій , це в свою чергу привабить арбітражерів , отже й стакан стане ліквіднішшим.
.....
Я ось таким його бачу:

__ 11505_ 100
__ 11504_ 10
__ 11502 _5
__ 11501 _1

2_ 11500
5 _11499
10 _11498
50 _11497
 
 
Последний раз редактировалось автором 17.10.2014 16:07, всего редактировалось 1 раз
Wit
Стаж: 12 лет 4 месяца
Сообщений: 110
Пт Окт 17, 2014 17:46 (спустя 26 дней 22 часа) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
zeves писал(а):
Ч
Я ось таким його бачу:
 

Ви фантастичні книги часом не пишете? Варто спробувати, а то талант пропадає.
Проблеми українського ринку набагато глибші і системніші. Навіть смішно говорити про їх вирішення підвищенням вартості лоту по ф’ючерсу. 
 
adiosamigos
Стаж: 13 лет 8 месяцев
Сообщений: 161
Сб Окт 18, 2014 21:17 (спустя 28 дней 2 часа) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
Wit, Для вас письменнику-фантасте поясню :
Я висловлюю свою думку , думку основану на більш ніж восьми річному досвіді роботи на різних ринках і різних інструментах від акцій і до опціонів. Я торгував на УБ з 2009 року коли вона тільки народилася, і почав торгувати на срочному ринок УБ, як тільки він з'явився, коли з'явилися опціони на УБ , були дні коли в більшій половині операцій що проходили в них я був одним з контрагентів, тому не думаю що вам тут мені розказувати про механіку ринків і фантастичні оповідання.
Я й не говорив , що проблема тільки в ціні фьюча , проте сам готовий стати на біди і аски, як тільки наші фьючі і опціони будуть хоча б виглядати розумними з точки зору ринкової математики , а не так тільки для галочки, що вони у нас є.


P.S. Сам не знаю, чого я й надалі заходжу на цей форум, щоб ще раз почути від новачків всезнайків про те що все не так просто і проблема тут набагато глибша та й взагалі я далекий від того всього, певно все ще тліє надія що не все ще втрачено для УБ.
Але тут як в тому анекдоті , якщо хочеш виграти в лотерею то треба хоча б купити лотерейний квиток , а не просто молитися богу щоб він послав тобі виграш.
Найгірше це коли ти пробуєш виправдати своє небажання щось змінювати, а не пробуєш щось змінити в собі, щоб пристосуватися до нових реалій.

Тому прошу адміністрацію форуму видалити мій аккаунт, щоб я не писав тут всякі дурниці про неправильний фьючерс і т.д., проблема не в фьючі проблема в головах.

Всім бажаю вдалих трейдів... Будьте здорові.
 
 
Последний раз редактировалось автором 18.10.2014 23:39, всего редактировалось 6 раз
EugeneHoldem
Стаж: 9 лет 7 месяцев
Сообщений: 24
Вс Окт 19, 2014 16:15 (спустя 28 дней 21 час) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
Zeves, я як яскравий представник новачків-всезнайок, прошу пояснити мені шо поможе звичайний спліт 1:10 фюча для ліквідності? Я б вас підтримав, якби ви пропонували сплітнути вісі акції і підігнати їх під стандартний лот 100 акцій, просто для зручності в торгівлі. Хоча розумію шо фрі флот наших емітентів не сприяє таким процедурам.
Припустим, мені для хеджа треба 100 контрактів, після вашого спліта треба буде 10. Увага питання: чого я маю добавити при цьому ліквідність в стакан? Після ваших маніпуляцій стакан і спреди порідіють на розмір вашого спліта.
Це мій прогноз як новачка трейдера, а не експерта в механіці ринку з 15 літнім стажом

П. С. Немає сенсу видаляти акаунт, ви завжди зможете пере-реєструватись, легше нажати хрестик вверху 
 
adiosamigos
Стаж: 13 лет 8 месяцев
Сообщений: 161
Вс Окт 19, 2014 19:51 (спустя 29 дней 1 час) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
Ок , поясню , поки ще не нажав хрестик зверху Smile

Для спрощення розгянемо ситуацію коли ви одразу берете об'єм в акції і хеджите її фьючем.
В даному випадку ви виступаєте маркет тейкером на фьючі, тобто тим хто забирає ліквідність, а не провайдером ліквідності. Оскільки ваш основний інструмент є акція , а фьюч є інструментом для хеджу. Проте бажаючи взяти свою акцію по кращій ціні ви не будете брати її по ринку, а виставите лімітник по кращій ціні, тим самим станете провайдером ліквідності в даній акції.
Тепер давайте подумаємо, чи в такому випадку буде залежати лот яким ви станете в стакан акції від ціни фьюча ? Так тому що ви будете дивитися в стакан фьюча і ставити лот рівно на таку суму, яка стоїть на кращій ціні в стакані фьюча, і якщо там стоїть 1 контракт то зараз ви будете одночасно додавати в потрібній вам акції ліквідності на 1300 грн, коли ж фьюч буде дорожчий в 10 раз ви будете мати можливість одночасно ставити лоти по 13000 грн так як всю цю суму ви захеджите одним фьючерсним контрактом що стоїть в стакані.
Тобто маючи дорожчий фьюч ви за один раз додасте в десять раз більше ліквідності в стакан акції, ніж з дешевим фьючем.
Тепер припустимо що я арбітражер , причому основним інструментом в мене є фьюч на індекс , а інструментом для хеджу виступає корзина індексних акцій. Я стаю лімітниками в стакан фюча тим самим додаю на ньому ліквідності, а хеджу вже корзиною акцій по ринку. Чи прийду я на такий фьюч як у нас ? Проста математика говорить: Ні. бо вартість 1 фьюча 1300 грн, а щоб набрати корзину з індексних акцій, мені треба хоча б 10 тис грн, а поки я буду набирати таку суму лімітниками на нашому фьючі , арбітражна можливість вже втече від мене, чи варто мені взагалі братися за завідомо невдалу справу ?
Інша справа коли фьюч коштує 13тис грн , будь який контракт який мені дають я одразу хеджу корзиною акцій, тобто я з радістю стаю в стакан фьюча по вигідній мені ціні , тим самим додаю ліквідність на фьючі, проте забираю її на акціях.
Тобто перслідуючи кожен свої цілі ми з вами одночасно додаємо ліквідності і в акціях і в фьючі і робимо оборот в цих інструментах, а оборот в свою чергу приваблює алготрейдерів і хфт, які ще більше додають ліквідності ринку, оскільки в більшості своїй вони беруть свій об'єм лімітними заявками.

Вловили думку ?

P.S. Тут я не приймаю до уваги жодних фундаментальних факторів які роблять акції привабливими для інвесторів, розмірковуючи тільки який вплив вартості фьюча на ліквідність і оборот на ринку в цілому.


 
 
Последний раз редактировалось автором 19.10.2014 23:13, всего редактировалось 1 раз
adiosamigos
Стаж: 13 лет 8 месяцев
Сообщений: 161
Вс Окт 19, 2014 20:07 (спустя 29 дней 1 час) Ответить с цитатой Получить постоянный адрес сообщения
Крім того зовсім не обов'язково повністю змінювати наш фьюч, привикли всі до 1300 нехай так і буде , просто потрібно відв'язати пункти від гривні : мінімальний крок ціни нехай так і залишається 0,1, і стакан нехай виглядає так само, проте вартість мінімального кроку нехай стане 1 гривня, а не 10 коп. як зараз.
Це стандартна практика на всіх фьючах для чого на УБ видумувати свій велосипед?
фьюч РТС - крок ціни 10 пунктів , вартість кроку 0,2$
фьюч СнП 500 - крок ціни 0,25 пункта , вартість кроку 12,5$
і т.д.

Ще раз всім вдалих трейдів. Тепер вже остаточно. 
 
Последний раз редактировалось автором 19.10.2014 23:15, всего редактировалось 2 раза
Показать сообщения:   
Новая тема   Ответить на тему
Список форумов Украинской биржи -> Срочный рынок
Сайт Украинской биржи
Copyright © Украинская биржа, 2024.
Предложения, замечания и вопросы по работе форума направляйте на email: