Форум служит местом профессионального общения участников украинского рынка ценных бумаг - торговцев
и их клиентов. Здесь каждый может задать интересующие его вопросы и получить на них
квалифицированные ответы.
С позволения автора перенесу его подборочку в отдельную тему
Mulder писал(а):
Всем добрый день!
Сейчас размещу ссылки и пояснения по поводу получения лицензии НБУ на право инвестирования за рубежом. Прочитав и проанализироовав нормальный человек-инвестор не пойдёт по этому геморному пути.
1. ЗАЯВА про видачу індивідуальної ліцензії Національного банку України на здійснення інвестиції за кордон.
На підставі підпункту "е" пункту 4 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" ________________________________ [повна назва, місцезнаходження, _________________________________________________________________ ідентифікаційний код за ЄДРПОУ (для юридичної особи); ________________________________________________________________ прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, ідентифікаційний номер за ДРФО (для фізичної особи)]
звертається до Національного банку України з проханням видати йому індивідуальну ліцензію на здійснення інвестиції за кордон на таких умовах:
1. Обсяг та вид валютних цінностей (цифрами та словами), які інвестуються за кордон, строки розрахунків _______________________ ________________________________________________________________. (мають відповідати документам, що додаються до цієї заяви)
2. Форма здійснення інвестиції (готівкова/безготівкова) ________________________________________________________________.
3. Назва та місцезнаходження уповноваженого банку України (його філії), реквізити рахунку заявника, з якого переказуватиметься іноземна валюта за межі України, ______________ ________________________________________________________________. (заповнюється в разі здійснення інвестиції в безготівковій формі)
4. Назва, місцезнаходження іноземного банку (його філії, відділення) і реквізити рахунку (у т.ч. його власник), на який інвестуються кошти, _____________________________________________.
5. Мета інвестиції за кордон:
5.1. Придбання основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав _______________________________________________ [зазначаються назва та адреса об'єкта інвестиції
________________________________________________________________. (іноземною та українською або російською мовою), частка участі в капіталі]
5.2. Придбання цінних паперів, виражених в іноземній валюті, _________________________________________________________________ [зазначаються вид, назва емітента (іноземною та українською або російською мовою), номінал,
________________________________________________________________. кількість на загальну суму, частка участі в капіталі]
6. Відомості про факт реєстрації/відсутність реєстрації об'єкта інвестиції за кордоном ___________________________________ ________________________________________________________________.
7. Додаткова інформація ____________________________________. (заповнюється за потреби)
З Інструкцією про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 16.03.99 N 122, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 26.04.99 за N 259/3552, ознайомлений. Зобов'язуюсь дотримуватися вимог законодавства України та умов індивідуальної ліцензії.
Виконавець ______________________________________. (прізвище та ініціали, номер телефону)
До заяви додаються: ____________________________________________ ________________________________________________________________. (перелік документів, кількість сторінок додатків)
________ __________________________________________________ (дата) (підпис заявника або уповноваженої особи заявника)
М.П. (за наявності)
Mulder писал(а):
Обратим своё вниманние на пункт 5.2: - Я, например, перечислив сумму на запад, ещё не решил, а если и решил, то могу и имею право изменить объём покупки тех или иных акций.
В этой с таким трудом полученной лицензии нет самого главного, а именно, нет возможности динамичного изменения моих инвестиций в разные объекты инвестиций.
То есть написал, что хочу купить 500 акций Apple на 3 года, и сиди в них пока геморой не проявится, либо ты должен постоянно вести переписку и переполучение лицензии в НБУ. ----------------------------------------------------------- 3.9. Власник ліцензії зобов'язаний у двотижневий строк після кожного перерахування коштів на підставі ліцензії надіслати до Національного банку України повідомлення про фактично здійснену інвестицію згідно з додатком 4 або додатком 5 до цієї Інструкції залежно від форми здійснення інвестиції.
3.10. У разі потреби внесення змін і доповнень до ліцензії (крім збільшення суми інвестиції) власник ліцензії зобов'язаний подати протягом строку дії цієї ліцензії до Національного банку України клопотання та документи, що підтверджують потребу у внесенні таких змін і доповнень. Національний банк України вносить зміни та доповнення до ліцензії у строк не більше ніж 20 робочих днів з дати реєстрації документів, зазначених в абзаці першому цього пункту, за відсутності підстав для відмови або відкликання ліцензії, наведених у пунктах 4.1 та 4.2 глави 4 цієї Інструкції.
3.11. З метою збільшення суми інвестиції, передбаченої ліцензією, її власник має звернутися до Національного банку України в порядку, установленому цією Інструкцією для отримання нової ліцензії. ----------------------------------------------------------- А сколько возможностей отозвать у меня эту лицензию, после чего я обязан в самый короткий срок перечислить обратно в Украину размещённые инвестиции. --------------------------------------------------------------------------------- 4. Підстави для відмови Національного банку України у видачі ліцензії, у внесенні змін та доповнень до неї, для тимчасового призупинення розгляду клопотання резидента про видачу ліцензії або відкликання ліцензії
4.1. Підставами для відмови у видачі ліцензії, внесення змін та доповнень до неї, для тимчасового призупинення розгляду клопотання резидента про видачу ліцензії можуть бути: а) відсутність документа (документів), перелічених у главах 2, 3 цієї Інструкції; { Підпункт "а" пункту 4.1 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку N 482 ( z1016-01 ) від 19.11.2001, N 214 ( z0777-08 ) від 25.07.2008 } б) невідповідність поданих документів вимогам чинного законодавства України; в) виявлення в поданих документах недостовірної інформації; г) порушення проти заявника справи про банкрутство; ґ) заборони або обмеження щодо іноземних інвестицій, передбачені чинним законодавством України та/або країни інвестиції. { Підпункт "д" пункту 4.1 глави 4 виключено на підставі Постанови Національного банку N 290 ( z1345-11 ) від 19.08.2011 }
Національний банк України має право прийняти рішення про відмову у видачі ліцензії в разі отримання від спеціальних державних органів по боротьбі з організованою злочинністю негативних висновків щодо надання ліцензії, *(см. ниже мой коментарий) які містять інформацію про те, що ліцензія може бути використана для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму або реалізації інших злочинних намірів. { Пункт 4.1 глави 4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національного банку N 290 ( z1345-11 ) від 19.08.2011 }
*по поводу органов, которые имеют власть надо мной, в части разрешить/не разрешить: - не возникает ли у вас мысль, что надо будет что-то занести и поклониться нужным людям? ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- Так что, ешьте на здоровье, инвесторы-камикадзе из Украины!
P.S.: Вот и возникает из вышеописанного вопрос свободного движения инвестиционного капитала.
Михаил Сущек
Стаж: 15 лет 7 месяцев Откуда: masterbrok.com.u a Сообщений: 482
сразу вопрос: а какая ответственность у инвестора за нарушение дикрета?
А ответ есть в постанове: Національний банк України має право прийняти рішення про відмову у видачі ліцензії в разі отримання від спеціальних державних органів по боротьбі з організованою злочинністю негативних висновків щодо надання ліцензії, які містять інформацію про те, що ліцензія може бути використана для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму або реалізації інших злочинних намірів. { Пункт 4.1 глави 4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національного банку N 290 ( z1345-11 ) від 19.08.2011 }
А эти вменённые вам нарушения надо класифицировать по уголовному, я думаю, законодательству. К прокурору вас поведут. Как в нашем любимом худ. фильме: - Либо я её веду в ЗАГС, либо она меня поведёт к прокурору!
Последний раз редактировалось автором 13.06.2012 14:41, всего редактировалось 3 раза
Михаил Сущек
Стаж: 15 лет 7 месяцев Откуда: masterbrok.com.u a Сообщений: 482
А эти вменённые вам нарушения надо класифицировать по уголовному, я думаю, законодательству. К прокурору вас поведут. Как в нашем любимом худ. фильме: - Либо я её веду в ЗАГС, либо она меня поведёт к прокурору!
вы правы, что это к уголовному законодательству, а конкретно к статье 208 УК, но не правы с выводами ;)
Стаття 208. Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків
1. Незаконне, з порушенням встановленого законом порядку, відкриття або використання за межами України валютних рахунків фізичних осіб, вчинене громадянином України, що постійно проживає на її території, а так само валютних рахунків юридичних осіб, що діють на території України, вчинене службовою особою підприємства, установи чи організації або за її дорученням іншою особою, а також вчинення зазначених дій особою, яка здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, -
караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, з конфіскацією валютних цінностей, що знаходяться на зазначених вище рахунках.
2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією валютних цінностей, що знаходяться на зазначених вище рахунках.
Вобщем, ответственность всёравно грозит и конфискацией и путёвкой в места "иного отдыха". ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Стаття 209. Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом
1. Вчинення фінансової операції чи правочину з коштами або іншим майном, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, а також вчинення дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких коштів або іншого майна чи володіння ними, прав на такі кошти або майно, джерела їх походження, місцезнаходження, переміщення, а так само набуття, володіння або використання коштів чи іншого майна, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.
2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великому розмірі, -
караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, -
караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна. ---------------------------------------------------------------------------------- А постараются вменить самые тяжёлые статьи.
Вот и думай инвестор: "А мне это надо?"
Последний раз редактировалось автором 13.06.2012 16:08, всего редактировалось 2 раза
Михаил Сущек
Стаж: 15 лет 7 месяцев Откуда: masterbrok.com.u a Сообщений: 482
Вобщем, ответственность всёравно грозит и конфискацией и путёвкой в места "иного отдыха". ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Стаття 209. Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом
1. Вчинення фінансової операції чи правочину з коштами або іншим майном, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, а також вчинення дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких коштів або іншого майна чи володіння ними, прав на такі кошти або майно, джерела їх походження, місцезнаходження, переміщення, а так само набуття, володіння або використання коштів чи іншого майна, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.
2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великому розмірі, -
караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, -
караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна. ---------------------------------------------------------------------------------- А постраются вменить самые тяжёлые статьи.
Вот и думай инвестор: "А мне это надо?"
а вы уверены что открытие счета за рубежом без лицензии НБУ подпадает под эту статью
Честно говоря, мне не хочется далее развивать эту тему. Я, лишь, указал реальное препятствие перед инвестором, который работает и живёт в Украине, а не хочет уехать отсюда. Знаю точно, что развитие нашей страны всегда за 20 лет шло по наихудшему сценарию и не по желанию снизу, а по желанию из европейского, американского и, частично, российского обкома.
Для нашего инвестора надо снять лишние ограничения и дать необходимые степени свободы, чтобы он считал нужным платить налоги и не прятаться. В США очень часто практикуются налоговое возвраты для всех, если только вы не занимаетесь нелегальной продажей наркотиков и оружия. И, конечно, я должен видеть и знать куда идут поступившие от меня и нас налоги. То есть, должно быть двусторонее доверие и ответственность между государством и человеком.
Последний раз редактировалось автором 13.06.2012 15:55, всего редактировалось 1 раз
Теперь только штраф. Я так понял, конфискацию денег на счете тоже отменили?
Стаття 162-2. Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків
Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків фізичних осіб, вчинене громадянином України, який постійно проживає на її території, а так само валютних рахунків юридичних осіб, що діють на території України, вчинене службовою особою підприємства, установи чи організації або за її дорученням іншою особою, а також вчинення зазначених дій громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності -
тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення,-
тягнуть за собою накладення штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.